Járvány idején gyakran ismételt kérdések

cegledvk : 2020. 05. 15. - 08:57

Összeszedtük olvasóink leggyakrabban ismételt kérdéseit.

VÍRUSHELYZET GYIK

·Mikor nyitunk ki újra?

Sajnos egyelőre még nem tudjuk. Igazodunk a felsőbb intézkedésekhez, és amint engedélyt kapunk a nyitásra, tájékoztatjuk Önöket.

·Kölcsönzési idő meghosszabbítása hogyan történik?

Mi hosszabbítjuk, de ha valaki szeretné, akkor magának is megteheti ezt online a honlapunkon található katalógusunkban, az OPAC-ban. Késedelmi díjat a zárva tartás idején nem számolunk fel.

·Lejárt könyvtári tagsággal mi a teendő?

Nincs vele dolguk. Nyitás utáni első kölcsönzés alkalmával meghosszabbítjuk a tagságukat.

·Ajándékkönyveket befogadunk-e?

A kialakult egészségügyi helyzetre való  tekintettel nem fogadhatunk el ajándékkönyveket.

·Az elmaradt rendezvények meg lesznek-e tartva, és ha igen, mikor?

Szándékunkban áll megtartani, de a helyzet alakulásától, és a meghívott vendégektől függ, hogy mikor.

·Gyermekkönyvtári táborok meg lesznek-e tartva?

Szívünk szerint megtartanánk, készülünk erre az eshetőségre, de a rendelkezések függvénye.

·Az olvasók visszahozhatják- e a könyveket? Letehetik-e az ajtóba?

Nem, kérjük maradjon még Önöknél, természetesen késedelmi kamatot nem számítunk fel.

·Újranyitásról hol és milyen módon fognak értesülni?

Közzétesszük a honlapunkon, Facebook-oldalunkon, hírlevélben, és a helyi médiában.

·" Könyvet házhoz" szolgáltatás működik-e?

Ez a régi szolgáltatásunk időseknek, mozgásukban korlátozottaknak jelentett segítséget, kiszállítottuk részükre a könyveket. Új típusú „karanténszolgáltatás" a Viszünk Könyvet! azonban elindult. Beiratkozott olvasóinknak Cegléd területén kiszállítjuk a könyveket. Keressék híreink között a tájékoztatót!