Tisztelt Látogatóink!

A mától érvényben lévő intézkedéseinket az alábbi közleményben olvashatják.

Tisztelt Látogatóink!
Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a március 19-én megrendezendő "Azt olvasok, amit akarok!" című rendezvényünk szintén elmarad.

Tisztelt Látogatóink!
Sajnálattal értesítjük Önöket, hogy az ismert körülmények miatt a 2020. március 18-án megrendezendő "Isteni folyamat" című programunk ELMARAD!

Az eseményt későbbi időpontban tervezzük megtartani.

Tisztelt Látogatóink!

A holnapi CVK Irodalombarátok Körének felolvasóestje ELMARAD!

Az esemény későbbi időpontban, 2020. május 15-én lesz megtartva.

Köszönjük megértésüket!

Vadas Lászlóval kötött megállapodás alapján a tulajdonában lévő ceglédi képeslapokat folyamatosan digitalizáljuk, és elérhetővé tesszük honlapunkon. A képeslapok a "Digitális könyvtárban" kereshetőek és szabadon felhasználhatóak a forrás (tulajdonos) feltüntetésével.

Márciusi ajánlónk vendége Dr. Jójárt György nyugdíjas gyermekgyógyász, aki több helytörténeti művet írt, amik a Könyvtár gyűjteményében elérhetőek.

"Most a laktanyák történetét kutatom, többször használom a könyvtárban a helytörténeti gyűjteményt. Most a Cegléd és Vidéke 1884-es évfolyamában keresgélek, gyűjtöm az anyagot" - mondta Jójárt főorvos, amikor lencsevégre kaptuk.

A Ceglédi Városi Könyvtár a magyar költészet napja alkalmából pályázatot hirdet amatőr versírók számára.

Leadási határidő: 2020.04.11. (szombat), 12:00

Leadás módja:

- személyesen a Gyermekkönyvtárban (2700 Cegléd, Gubody utca 15.)

vagy

- e-mail-ben az ifjusagi@konyvtarcegled.hu címen

Könyvtárunk ez évtől mintaprojekt-kipróbáló intézményévé vált a „Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek" kiemelt uniós fejlesztési projekt „Az én könyvtáram” elnevezésű könyvtári programnak.